UUS ÖÖRÄNNAK

 


 
   

Öörännak 19.-20. september 2020

Registreerimine 21. Öörännakule on avatud! Tule registreeri oma meeskond sügisesele Öörännakule juba täna, sest stardikohtade arv on piiratud. Kõigile registreerujatele kehtib osalustasu garantii.

Uue Öörännaku rajad toovad Teid tagasi kaunitele Kõrvemaa aladele, mis algavad Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest. Tulevasel rännakul on võimalik valida kahe erineva raskusastmega raja vahel – sinine (~19 km) ja punane (~24 km).

Milliseid täiendusi kogete 21. Öörännakul?

Uue Öörännaku suurim täiendus seisneb radade ülesehituses. Tulevasel rännakul on võimalik valida kahe erineva raskusastmega raja vahel - sinine ja punane rada, mida võib seostada ka eelnevate ürituste lühikese ja pika rajaga. Aastate jooksul on radade keerukuse kohta kogunenud palju erinevat tagasisidet ning mitmeid tegureid arvesse võttes oleme radade planeerimisele lähenenud uue nurga alt.
Sinine rada jääb sarnaseks varasema lühikese rajaga, kus nii uued kui ka vanad osalejad, kes ei soovi liigset proovilepanekut, saavad osa võtta endisel viisil. Punane rada kaotab võrreldes endise pika rajaga küll mõned kilomeetrid ning ühe mängupunkti, kuid saab oma põnevuse keerukamate kontrollpunktide asukohtade ja ülesannete sooritushulga arvelt. Kindlasti soovitame punase raja valida meeskondadel, kes on oma orienteerumisoskuses kindlad ning ei pelga märjemaid maa-alasid ning raskemaid teelõike. Samuti soovitame seda kõikidele, kelle jaoks on rada jäänud liiga lihtsaks, kuid lisa kümmet kilomeetrit ette võtta ei sooviks.

Samuti on mitmeid täiendusi tehtud tehingumängu osas. Kuna antud mänguosa on kasutusel olnud vaid mõned üritused, vajas see esialgu mitmeid katsetusi ning on selle tõttu kogunud ka vastakat tagasisidet. Et tehingumäng pakuks põnevust kõikidele sihtgruppidele, viiakse läbi vastavad uuendused.
Uue ürituse tehingumängu mõte jääb küll samaks, kus lõpptulemusena tuleb koguda erinevaid kombinatsioone, mis väljenduvad punktides, kuid tulemuseni jõudmiseks ei piisa vaid heast õnnest või läbirääkimisoskustest. Meeskonnad saavad stardis valida, millist strateegiat kasutada, et endale sobival näol punktiskoori suurendada. Lisaks kauplemisele on rajal võimalik kaarte koguda ka muul viisil - selleks tuleb lahendada vastavaid ülesandeid või lunastada need territooriumil paiknevatest asukohtadest. Seega on kogu mängu jooksul tunda nii riski kui ka põnevust.

Kindlasti saavad oma täienduse ka ülejäänud mänguosad, et pakkuda Teile veel meelejäävam ning põnevusterohkem elamus.

Metsarajad ootavad kõiki, kes soovivad argipäevale vaheldust ning meeldejääva nädalavahetuse veetmist koos kaaslastega öises metsas. Rännak ühendab endas nii spordi kui ka meelelahutuse, pakkudes samaaegselt võimalust kehastuda nii Öörännaku legendi osalisteks kui ka panna proovile enda orienteerumisoskused, mõtteteravus ning täpsus erinevate ülesannete lahendamisel mängupunktides. 

 

11111